Sosyal Medya

NGH Onaylı Hipnoterapist Sertifika Programı (189 Ülkede Geçerli) – Online

NGH Onaylı Hipnoterapist Sertifika Programı (189 Ülkede Geçerli) – Online

 

ÇEVRİMİÇİ

Uluslararası NGH Onaylı Hipnoterapist Sertifika Programı katılımcılarına, bireysel danışmanlık hediye!

INTERNET ORTAMINDAN ULUSLARARASI SERTİFİKA PROGRAMI ONAYLANDI

UYKU DEĞİLDİR HİPNOZ  "UYANIŞTIR"

Bu program, ‘Hipnoterapist' yetkinliği sağlayan bir meslek edindirme sertifika programıdır.

Hipnoz öğrenerek;
- Sıkıntılarınızı bilinçaltında, kolaylık ile çözebilirsiniz,
- İlişkilerinizi ve iletişim şeklinizi daha etkin bir hale getirebilirsiniz,
- Yeni bir meslek edinebilir (hipnoterapist) veya yaptığınız işi çok daha iyi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu program NGH  ( National Guild of Hypnotists - Amerika'da yerleşik 1950 yılından bu yana faaliyet gösteren en köklü ve 189 ülkede 22bin üyesi olan, en yaygın hipnoterapi ) kurumu tarafından düzenlenen, ‘Hipnoterapist' yetkinliği sağlayan bir meslek edindirme sertifika programıdır.

Dünya'nın her yerinde aynı metod ve sistem ile verilmekte olan bu programın Türkiye temsilciliğini İstanbul'da Ufuk Önen Danışmanlık ve Seminerleri kuruluşu yapmaktadır.

ERKEN KAYIT dōneminde kayıt yaptırarak ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz.

0544 736 4637 - 0532 502 7323

Hipnoz yaşamınızın her alanında farkına varmadan uyguladığımız bir çalışmadır. Ve insanoğlunun varoluşundan bu yana deneyimlediği en etkili iletişim kurma şeklidir.

Hipnoz öğrenerek;
- sıkıntılarınızı bilinçaltında, kolaylık ile çözebilirsiniz,
- ilişkilerinizi ve iletişim şeklinizi daha etkin bir hale getirebilirsiniz,
- yeni bir meslek edinebilir (hipnoterapist) veya yaptığınız işi çok daha iyi yapmaya başlayabilirsiniz.

NLP uzmanı - Hipnotist- Debate Tekniğinin Kurucusu ve Uygulayıcısı Ufuk Önen tarafından verilen bu programda, katılımcılar dünyanın en eski ve köklü Hipnoz kurumu olan NGH (National Guild Of Hypnotists) tarafından onaylı sertifikayı almaya hak kazanmaktadırlar.

HİPNOZ UYKU DEĞİL "UYANIŞTIR"......

Bilinci sonsuz bir daire, bir pasta olarak düşünürsek;"bilinçli zihin" bu pastanın 5 duyuyla algılanabilen, tanımlanabilen incecik bir dilimidir. Bilinç ise , o sonsuz dairenin, pastanın bütünüdür. Orada her şey vardır. Olmuş ve olacak olan her şey... Ve tabii her bilgi... Orada zaman algısı yoktur. Orası "Esas Bilinç"tir. Bilinçli zihnin mantık arayışını onu başka bir şeyle meşgul ederek, oyalayabilir, devre dışı bırakabilirseniz, "Esas Bilinç"ten istediğinizi çekip alabilirsiniz. Bu durumdayken amacınıza yönelik olarak alacağınız telkinlerle her hedefinize ulaşabilirsiniz. Buna da HİPNOZ denir. Beyin, dalgalarını yavaşlattıkça, bilinçli zihin, algı kapasitesini genişletir. Dünya çapında verilen sertifika programlarının güvenilirliği ve saygınlığı, 1947 yılından beri profesyonel hipnoterapist olan Kurucu Başkan Dr. Dwight Damon'ın imzasıyla sertifikalandırılmaktadır. NGH'in, Amerika ve Avrupa kıtalarının birçok ülkesinde resmi olarak hipnoz yapma yetkisi tanıyan sertifikası Türkiye'de NLP'nin kurucularından Richard Bandler'ın da yetkin eğitmeni olan, Ufuk Önen'in denetiminde alınabiliyor.

Hipnoz'un amacı, danışanın frekans değiştirmesini sağlayarak, bilinçaltına ihtiyaç duyduğu konuda telkinler vermektir. Bilinenin aksine, hiç kimseye hipnozla, normal yaşamında yapmayacağı hiçbir şeyi yaptıramazsınız. Çünkü bilinçaltı bilincin komutlarına boyun eğer. Ufuk Önen'in, eğitimlerinde üzerinde oldukça fazla durduğu bu bilgiyle beraber, katılımcılara bilinçlerini olumlu yönde kullanmalarının yöntemleri de aktarılıyor. Dolayısıyla bu sertifika programı, yalnızca hipnoz uygulayıcısı olmak isteyenler için değil. NGH Hipnoz Sertifika Programı katılımcılarına, hayallerini hedefe çevirmeyi ve hedeflerini de yaşamının bir parçası haline getirmeyi sistematik olarak öğreterek, mutlu bir birey olma fırsatı yaratıyor.

Program NGH kurumunun belirlediği prensipler çerçevesinde yürütülmektedir. Temel iki prensip üzerinde titizlik ile durulmaktadır. Bu prensiplerin ilki; hipnozun bir bütün olduğu ve bütünsel olarak öğrenilmesi gerektiği yani ‘ Hipnoz A'dan Z'ye bütünsel olarak öğrenilir', bu çalışmanın ‘Temel hipnoz, Hipnoza giriş, İleri hipnoz' şeklinde parçalanılamaz olduğudur. Diğer prensibi ise ‘ Hipnoz uygulama yapılarak öğrenilir' dir.

Bu prensipler çerçevesinde program kısaca şu şekilde özetlenebilir.

-Program süresince devamlılık esastır.
- Uygulamalı bir program olduğundan sınırlı sayıda katılımcı kabul edilebilmektedir.
- Programın %60'ı uygulamaya yöneliktir. Katılımcıların uygulamalarda yetkinlik göstermeleri beklenir.
- Katılımcılar hipnozu önce kendileri deneyimlerler, ‘bilinçaltında neler oluyor, nasıl oluyor?' sorusunu tanır ve tanımlarlar.
- Daha sonra hipnozun her evresi ile ilgili öğrendikleri yöntemi ve tekniği katılımcılar aralarında eşleşerek, uygulama yaparlar.
- Her seferinde farklı biri ile uygulama yaparak, değişik insan profilleri ve onların bilinçaltı ile çalışırlar, deneyim zenginliği elde ederler.
- Katılımcılar uygulama yaparken, eğitmen ve asistanlarımız gözlemci ve destekleyici olarak yanınızda bulunurlar.
- Programın 3. ve 4. günleri bilinçaltında yapılan bu programda bir kırılma noktası oluşur. Katılımcılar öğrendiklerini içselleştirmeye başlarlar.
- Uygulama yaptıkça ve yaptıkları uygulamaların grup içindeki diğer katılımcılarda ne kadar etkili ve hızlı sonuç verdiğini gördükçe, ‘Hipnozun etkinliğini ve kendilerinin bu işi artık yapabildiklerine' dair görüşleri netleşir ve özgüvenleri de yerine gelir.
- Programda projeksiyon, slayt ve sunumlar kullanılmaz. Tamamen interaktif bir programdır.
- Program Ufuk Önen tarafından verilmektedir.
- Ufuk Önen aynı zamanda Dr. Richard Bandler'in Türkiye NLP programlarını yürüten ve sertifikalandıran tek eğitmendir.
- Hipnozu, NLP bilen bir eğitmenden öğrenmek, özel bir ayrıcalık kazandırır. Hipnozun en önemli bölümü, bilinçaltına indiğimiz ve hipnotik alanda konuşmaya başladığımız ‘Telkin' bölümüdür. Burada konuşma şeklini NLP yordamları ile yaptığımızda en etkili ve en hızlı sonucu elde ederiz.
- Program sonunda sınavda ve program süresince yapılan uygulamalarda yetkinlik sağlayan katılımcılar NGH INTERNATIONAL HYPNOTHERAPIST CERTIFICATE almaya hak kazanırlar.

Programı yetkinlik ile tamamlayan katılımcılar;
SERTİFİKA: uluslararası platformda, İngiltere, Kanada, Amerika gibi ülkeler dahil geçerliliği olan, bazı ülke ve eyaletlerde işyeri açmaya kadar yetkinlik sağlayan bir sertifika,
KİMLİK KARTI: üzerinde isim, soyisim, ID no ve NGH'in sizi bir hipnoterapist olarak yetkilendirdiğini gösteren bir kart,
1 YILLIK ÜYELİK: NGH bir yıl boyunca mail ortamında bilgilendirmeler, almayı hak ederler.

PROGRAM İÇERİĞİNİN BAZI KONU BAŞLIKLARI

Bilinç Nedir?
Bilinçaltını Anlama ve Tanıma
Hipnoz ve Trans Nedir? Ne Değildir?
Hipnozun Aşamaları
Telkine Yatkınlık Testleri
Hipnoza Hazırlık
Hipnozun Göstergeleri
Sorularla Hipnoz
İndüksiyon ve Teknikleri
Telkin ve Olumlama
Telkinler
Derinleşme ve Teknikleri
Bilinçaltı Temizliği Programı
Dolaylı Telkin
Hipnotik Dil Kalıpları
Metafor Kullanımı
Klasik Hipnoz Uygulaması
Hızlı Hipnoz Teknikleri
Farklı Hipnoz Türleri ve Uygulaması
Hipnoz Sonrası Telkinler
Kendi Kendine Hipnoz
Nefes Egzersizleri
Milton Modelleri
Regresyon
Sorunlar Üzerine Çalışma ve Uygulama